Auto Dent Lack

Deep Impact

Diabeł
tkwi w szczegółach

Ford Mustang
Rok 2013
Silnik 3.7 V6 305KM

Kiedy zobaczyliśmy tego mustanga na aukcji w USA od razu dostrzegliśmy ogromny potencjał. Nasza firma zajmuję się głownie likwidacją szkód powypadkowych i dzięki temu doświadczeniu, potrafimy ocenić zakres uszkodzeń i wybrać pojazd, w którym mamy pewność co do powierzchowności uszkodzeń, więc ten oto konik nadawał się na nasz kolejny projekt doskonale.

Do wymiany było wyłącznie poszycie: tylnego lewego błotnika, drzwi lewe, błotnik przedni lewy. Po przyjeździe konika okazało się, że prawy tylny błotnik również jest lekko zdeformowany, jednak analizując stopień uszkodzenia podjęliśmy decyzję o wyprostowaniu tego elementu naszym systemem do napraw panelowych od EZ DENT. Dało to rewelacyjny efekt i sprawiło, lekko zdeformowany fragment tylnego błotnika wyglądał po paru godzinach jak z fabryki.

Współpraca z dużymi firmami ubezpieczeniowymi wymaga posiadania odpowiedniego parku maszynowego, tak aby wykonywane naprawy były zrealizowane na możliwie najwyższym poziomie, więc planowany do wstawienia błotnik tylny lewy został wlutowany za pomocą lutospawarki GYS, a nie wspawany. Daje to gwarancję optymalnej temperatury i doskonałego połączenia materiałów, co sprawia, że nałożony fabrycznie, zabezpieczający karoserię ocynk nie traci swoich właściwości i po prostu za kilka lat auto nie będzie rdzewieć! Po zakończeniu prac blacharskich konika cała karoseria została oczyszczona, dokładnie zabezpieczona i pokryta podkładem, a następnie  została polakierowana na swój oryginalny kolor: Deep Impact Blue.

Z naszym zespołem stwierdziliśmy, że tak piękny kolor wymaga podwójnej powłoki lakieru bezbarwnego dlatego dostał, kolejno aż cztery  nakładane, osuszane w naszej komorze lakierniczej warstwy. Zabieg ten ożywił kolor i nadał całej karoserii niepowtarzalnego blasku. W ramach tuningu wizualnego wnętrza przygotowaliśmy specjalnym podkładem i polakierowaliśmy na czarny połysk elementy kokpitu i kierownicy. Ponadto w czarnym połysku przygotowaliśmy też lusterka, wloty inne drobne elementy karoserii. Dodatkowo aby wzbogacić wygląd karoserii, nasz mustang został doposażony w atrapę od modelu GT z LEDowymi halogenami. Ostatnim zabiegiem było obniżenie i usztywnienie zawieszenia poprzez zastosowanie nowych sprężyn tunigowych od H&R i postawienie autka na 20″ czarnych felgach OXIGIN razem z nowymi, nisko profilowymi oponami FIREMAX – dzięki temu samochód trzyma się drogi jak żaden inny mustang jakim jeździliśmy. Żeby nasz konik prawidło się zatrzymywał wyposażyliśmy go w  sportowy zestaw wentylowanych hamulców POWER STOP Z26 i złote zaciski hamulcowe aby całość nabrała sportowego charakteru.

Całość w takim wydaniu prezentuje się w naszej ocenie naprawdę ładnie. Słyszeliśmy po powrocie z Oleśnickiego zlotu ‘American Cars Mania’, żaden inny Deep Impact Blue nie miał takiego blasku jak nasza maszyna. Mamy nadzieję, że nasze dzieło również się wam spodoba.

 

nASZE Social Media

Co nowego?

Chcesz zobaczy nasze aktualne projekty?
Zapraszamy Cię serdecznie do śledzenia nas w social mediach!